Jak stworzyć nowoczesny dom parterowy?

23 stycznia 2021 0 przez admin

Projekty domów parterowych mogą przybierać bardzo zróżnicowane formy. To już nie tylko proste konstrukcje o niewielkich rozmiarach, które można postawić stosunkowo tanio. Coraz częściej domy parterowe przybierają formę nowoczesnych willi, które mogą zachwycać swoją prezencją i bardzo mocno się wyróżniać. Prezentujemy taki właśnie projekt domu parterowego, który prezentuje się bardzo interesująco. Nowoczesna konstrukcja horyzontalna stworzona jest z myślą o najbardziej wymagających osobach, które szukają ciekawego miejsca do zamieszkania.

Prosta bryła może wyglądać fantastycznie

Proponujemy zastanowienie się nad domem parterowym o prostej bryle. Prostokątna bryła z płaskim dachem może sprawdzić się fantastycznie. Wygląda bardzo stylowo i nawiązuje do obowiązujących trendów w budownictwie. Minimalistyczne konstrukcje nieruchomości nie są przy tym zarezerwowane jedynie dla dużych rozmiarów domów. Również małe nieruchomości mogą być budowane zgodnie z tą filozofią. Bardzo ważne jest jedynie zadbanie o odpowiednie wzmocnienie dachu. Z uwagi na to, że jest płaski może gromadzić się na nim sporo śniegu. Całość powinna być tym samym bardzo wytrzymała.

Elewacja z połączenia białego i szarego tynku oraz szkła

Elewacje w nowoczesnych domach bardzo często są wykonane w odcieniach bieli i szarości. Najlepsze projekty domów parterowych świetnie to wykorzystują i oferują ciekawe przejścia pomiędzy elementami. Ciekawym pomysłem może być wysunięcie niektórych elementów w celu uzyskania nieregularnego kształtu. W takiej sytuacji można pokusić się o pokrycie wysuniętych części elewacji białym tynkiem, a tych wewnętrznych szarym. W połączeniu z dużymi przeszkleniami można uzyskać w ten sposób ciekawy efekt. Można uzyskać efekt, który na długi czas zapadnie w pamięć i który będzie prezentował się znakomicie.

Aluminiowe okna

W nowoczesnych domach parterowych ważne jest również stosowanie okien aluminiowych. Bardzo duże przeszklenia nie mogą bowiem prowadzić do osłabienia całej konstrukcji. Dlatego też jej wzmocnienie za pomocą aluminiowych ram okiennych jest bardzo istotne. Dzięki temu dom parterowy może posiadać z jednej strony przeszkloną praktycznie całą ścianę. Takie rozwiązanie jest bardzo nowoczesne i pozwala na dostarczenie do wnętrza sporej ilości światła dziennego. Wszystkie elementy wewnątrz będą zatem bardzo dobrze oświetlone, a przebywanie w mieszkaniu będzie dawało znakomite efekty dla wszystkich zainteresowanych.

Położenie domu warunkuje sposób budowy

Sposób budowy samego domu jest w dużym stopniu uzależniony od jego położenia. Nie wszystkie projekty domów parterowych da się zrealizować w dowolnym miejscu. Niektóre z nich są przeznaczone na przykład do wybudowania ich nad jeziorem. Należy mieć to na uwadze podczas samego wybierania odpowiedniego projektu. Warto sprecyzować swoje potrzeby i możliwości finansowe. Dzięki temu dom będzie bardzo mocno cieszył i będzie w pełni odpowiadał wymaganiom i potrzebom. Możliwe będzie uzyskanie zamierzonego efektu i wygodne zamieszkanie w postawionej nieruchomości.