Ogród

Jak usunąć olej z kostki brukowej?

Jak usunąć olej z kostki brukowej? Niewątpliwie jest to spory problem, ponieważ kostka ze względu na swoją strukturę dosyć chętnie wchłania nie tylko olej ale wiele innych ciekłych substancji pozostawiając widoczne plamy. Produkt może wsiąknąć do wewnątrz, a po jakimś czasie pojawić się na wierzchu sprawiając, że ponownie konieczne będzie czyszczenie kostki. Oczywiście to zadanie nie należy do najłatwiejszych, ponieważ trzeba do tego podejść fachowo, wykazać się sporą dokładnością i cierpliwością, by problem nie powrócił, stąd też zalecane jest powtarzanie kolejnych czynności podczas czyszczenia, aby problem nie powrócił za kilka dni. Nasuwa się więc pytanie, jak usunąć olej z kostki brukowej? Najistotniejszy jest sam efekt, nie zawsze bowiem problem ten da się rozwiązać szybko, potrzeba odczekać do kilku dni.

 

Jeśli zależy nam na tym, by kostka była czysta i pięknie się prezentowała, warto usunąć problem jak najszybciej po powstaniu plamy, jeszcze przed wsiąknięciem tłustej substancji do wewnątrz kostki. Im zabrudzenie jest świeższe, tym łatwiej je usunąć. Starsze będzie trudniejsze do pozbycia się. Kolejną istotną sprawą jest wiedza na temat samej plamy. Tłuszcz z grilla będzie o wiele łatwiejszy do pozbycia się od plamy z oleju silnikowego. Stąd też niektóre przypadki da się usunąć za pomocą domowych sposobów. Przede wszystkim bardzo przydatna jest gorąca woda pod dużym ciśnieniem. Strumień wody jest w stanie zabić bakterie, a także pozbyć się głęboko wnikniętych zabrudzeń. Zimna woda nie pomoże w żadnym przypadku, dlatego należy pamiętać, by miała ona odpowiednią temperaturę. Sama woda oczywiście nie wystarczy, bardzo pomocny będzie preparat do czyszczenia takiego rodzaju powierzchni, który należy dokładnie nanieść na fragment brudnego obszaru kostki. Oczywiście produkt zawiera chemię, więc nie wolno zbyt długo pozostawiać bez spłukania gorącą wodą, gdyż może to doprowadzić do pogorszenia się stanu kostki.

 

Wśród produktów godnych polecenia znajduje się między innymi Domestos, który ma bardzo silne działanie, niszczy bakterie, zaś jego działanie może dać efekt przy oleju. Tak samo działa rozpuszczalnik, jednak w tym przypadku należy rozlać go w miejscu plamy i z pomocą szczotki z drucianym włosiem mocno szorować, a następnie spłukać. Warto pamiętać o tym, że bardzo dobry efekt może dać piasek, który wchłania olej, dlatego posypania plamy tym produktem jest bardzo dobrym pomysłem. Następnie wystarczy spłukanie wodą. Szukając odpowiedzi na pytanie, jak usunąć olej z kostki brukowej, odpowiadamy, wystarczy trochę cierpliwości, to wcale nie wydaje się być takie trudne.

 

Olej to substancja, która nie rozpuszcza się w wodzie, zaś gdy jest ciepły to bardzo szybko się wchłania i trudno się go pozbyć, nawet gdy szybko zareagujemy, a problem może być większy, gdy kostka nie jest impregnowana. Przebarwienia mogą pojawiać się co chwilę, nawet jeśli kostka czyszczona była kilkukrotnie. Większość kostek, które są nabywane przez klientów mogą być impregnowane, a więc pozbycie się wszelkich plam staje się łatwiejsze, gdyż można bardzo szybko pozbyć się plam. Czasami może wystarczyć nawet sama woda z dużym strumieniem.

 

Jak usunąć olej z kostki brukowej? To na pewno proste zadanie nie jest. Jeśli ktoś nie potrafi tego zrobić, bądź też nie ma odpowiednich narzędzi warto poprosić o pomoc firmę, która zajmuje się takimi problemami na co dzień. Fachowcy są w stanie wyczyścić kostkę tak, by nie powstawały przebarwienia i bruk wyglądem przypominał ten przy nabyciu w sklepie.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.