Ogród

Nasz świetny ogród – poradnik

Ogród W Organiczny Sposób Dzięki Tym Wspaniałym Wskazówkom!

Sprytnym sposobem na zbudowanie zdrowszej diety jest założenie ekologicznego ogrodu. Nigdy nie osiągniesz swoich celów w zakresie ogrodnictwa organicznego bez odrobiny wysiłku. To prawdopodobnie sprawia, że zastanawiasz się, gdzie założyć własny ogród.

Świetna sztuczka dla organicznych ogrodników i schludny sposób na ponowne wykorzystanie plastikowych dzbanków mleka są do wykorzystania ich jako forma samonawadniania do ogrodu. Wszystko, co musisz zrobić, to szturchać małe dziury w dnie plastikowych dzbanków 1 galon, zakopać dzbanki obok roślin i upewnij się, aby pozostawić otwór. Napełnij dzbanki, dzięki czemu woda powoli przedostanie się do ziemi.

Jednym ze sposobów, aby stworzyć wielki ogród organiczny jest umożliwienie część stoczni być nieopracowane dla dzikich zwierząt. Jest to świetny naturalny sposób, aby umożliwić owady i zwierzęta w przyrodzie, aby pomóc w rozwoju ogrodu.

Użyj ładnie wykończonego stosu kompostu jako nawozu do swojego ogrodu. Organiczne oznacza, że nie używasz sztucznych nawozów lub herbicydów do uprawy roślin, ale czasami gleba nie musi być pełna odpowiednich składników odżywczych dla wzrostu. Wykorzystanie stos kompostu może zapewnić Państwu bogatą, ciemną ziemistą glebę, która może dostarczyć roślinom mnóstwo składników odżywczych.

Nie zaszkodzi rodzimym Critters. Niektóre zwierzęta mogą naturalnie utrzymywać populację błędów w dół; jednym z takich przykładów dobrego szkodnika-drapieżnika jest nietoperz. Nietoperze są dobrze znane jako konsumenci Bug. Ponieważ twój ogród może czasami wyglądać smaczny smakołyków do tych maleńkich stworzeń, o nietoperzy wokół może pomóc zmniejszyć ich populacji naturalnie, bez użycia szkodliwych pestycydów.

Wybierz miejsce dla drzew owocowych w zależności od ich specyficznych wymagań. Większość drzew owocowych wymaga 8 godzin słońca dziennie. Poranne słońce jest ważne, ponieważ szybko wysycha rosy, pomagając zapobiegać grzybom. Unikaj sadzenia drzew owocowych w niskim miejscu w ogrodzie, gdzie można zbierać mróz lub zimne powietrze. Niektóre drzewa owocowe są szczególnie podatne na późne uszkodzenia mrozu i są lepiej obsadzone na północnym stoku. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku brzoskwiniowych, śliwkowych, wiśniowych i morelowych drzew.

Podczas uprawy własnych roślin organicznych, należy przenieść swoje sadzonki z dala od wszelkich otworów wentylacyjnych lub grzejników natychmiast po kiełkowania. To dlatego, że Twoje sadzonki nie muszą być naprawdę ciepłe jak kiełkowania nasion zrobić. Muszą być chłodniejsze, aby mogły rosnąć w najlepszy sposób.

Najlepszy czas na podlewanie ekologicznego ogrodu to wczesny ranek. Podlewając na początku dnia, pozwalasz rozproszyć wilgoć, która gromadzi się na liściach. Pomaga to zniechęcić do wzrostu pleśni lub grzybów na liściach, które zimne powietrze i woda połączyłyby się, tworząc.

Wypełnij swoje ogrody kwiatami. Nie powinieneś spędzać zbyt wiele czasu i energii na sadzeniu rocznych rodzajów kwiatów, ponieważ będą one trwać tylko jeden sezon. Trzymaj te typy w ograniczonym obszarze ogrodu. W przypadku większych obszarów wybierz byliny. W ten sposób będziesz miał kwiaty ponownie w przyszłym roku.

Jeśli chcesz mieć świetne produkty ekologiczne, ale nie jesteś w stanie sam ich uprawiać, powinieneś koniecznie sprawdzić lokalny rynek rolników. Miejsca te zawsze mają inną rotację produktów, ale zazwyczaj mają świetne ceny za jedne z najlepszych produktów, które można znaleźć w okolicy.

Aby upewnić się, że robisz ekologiczne ogrodnictwo, określić, co organiczne oznacza dla Ciebie i upewnij się, że nasiona, rośliny i materiały eksploatacyjne pasują do Twoich kryteriów. Nie ma ustalonych naukowo uzgodnione w definicji tego, co „organiczne” konsekwentnie oznacza, więc firmy mogą etykietka praktycznie wszystko ekologiczne. Wiedzieć, co to oznacza dla Ciebie, a następnie czytać etykiety, aby upewnić się, że kupić rzeczy zgodne z twoich przekonań.

Sadzonki pomidorów w ogrodzie organicznym, należy je sadzić do pierwszych prawdziwych liści, które pogrzebają łodygi. Powodem jest to, że nowe korzenie będą kiełki na tych pochowany łodygi. Im więcej korzeni jest w sadzenie, tym więcej owoców będzie produkować.

Z powodzeniem uprawiaj bazylię. Bazylia to coroczne zioło w ciepłym sezonie, bardzo podatne na zimno i mróz. Siać nasiona wiosną na głębokości około 1/2 cala w pełnym słońcu. Utrzymuj glebę równomiernie wilgotną. Gdy bazylia osiągnie około 6 cali, uszczypnij górę, aby zachęcić do krzaczastego wzrostu. Zbieraj w sposób ciągły, zanim otworzą się pąki kwiatowe. Zbieraj liście rano po wyschnięciu rosy i nie myj liści, ponieważ stracisz aromatyczne oleje.

Trzymaj się z dala od ogrodu po deszczu lub gdy jest mokro. Choroby i bakterie rozwijają się i łatwiej rozprzestrzeniają w wilgotnym środowisku. Bakterie mogą łatwo przyczepić się do butów podczas spaceru po mokrym ogrodzie i być przenoszone z rośliny na roślinę. Zamiast tego poczekaj, aż gleba wyschnie, aby wejść do ogrodu.

Odeprzeć inwazję irytujących szkodników ogrodowych, takich jak mszyce, lekko spryskując łodygi, liście i pąki kwiatów mocno rozcieńczoną mieszaniną ciepłej wody z mydłem i kilku kropli mydła do mycia naczyń w płynie. Następnie kontynuuj przez płukanie obfitym strumieniem wody. Jest to skuteczne nawet w przypadku najpoważniejszego problemu mszyc.

Rozłóż ściółkę. Mulczowanie jest idealne dla Twojego ogrodu. Przykryj nim jak najwięcej ogrodu. Pamiętaj tylko, że jeśli pozwolisz ściółce piętrzą się na drzewach lub strukturach, może to spowodować ich gnicie. Nikt nie lubi gnijących drzew i szop, więc upewnij się, że ściółka jest rozłożona.

Upewnij się, że podlewasz prawidłowo. Aby zapewnić optymalny wzrost, górne 8 do 10 cali gleby musi być stale wilgotne. Ilość wody, której używasz, zależy od tekstury gleby, a im gorętsza i bardziej wietrzna, tym częściej musisz podlewać. Podlewaj wcześniej w ciągu dnia, aby rośliny mogły wyschnąć, i sprawdź wilgotność w glebie za pomocą łopaty ogrodowej.

Możesz wyhodować wspaniały ogród ekologiczny, jeśli zdecydujesz się poświęcić mu swój czas i wysiłki. Uzyskasz świetne wyniki, jeśli będziesz konsekwentny i cierpliwy. Dzięki poradom z tego artykułu jesteś teraz gotowy, aby rozpocząć udaną przygodę z ogrodnictwem ekologicznym.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.