Wnętrza

Aranżacja wnętrz sypialnia

Sypialnia jest niezwykle ważnym pomieszczeniem w każdym domu. To nasz azyl, miejsce odpoczynku, relaksu i intymności. Sypialnia powinna być maksymalnie dostosowana do naszych potrzeb, wymagań i preferencji. Nie zawsze z pewnością możemy sobie pozwolić na niektóre aranżacje wnętrz sypialnia, jednak powinniśmy próbować znaleźć złoty środek, który pozwoli nam osiągnąć szczęście i czuć się tam dobrze, z pomocą przychodzi nam świetny blog https://aranzujznami.pl/ w którym znajdziemy wiele interesujących aranżacji wnętrz sypialnianych.

Sypialnia to przede wszystkim duże, wygodne łóżko idealnie dostosowane do naszych potrzeb i ewentualnych dolegliwości, jeśli cierpimy chociażby na wady postawy, a w dzisiejszych czasach wielu z nas na ten temat narzeka przez siedzącą, komputerową pracę. Jakie łóżka są obecnie najczęściej wybierane?

Jeszcze kilka lat temu przez krótki czas prym wiodły łóżka z baldachimem. Był to pomysł niemalże abstrakcyjny, jednakże wielu ludzi sobie na ten model pozwalało, szczególnie mając naprawdę dużą sypialnię. Łóżka z baldachimem występują zarówno w aranżacji romantycznej, delikatnej, pastelowej, jak i zupełnie odmiennej, mocnej, ciężkiej i nieco bardziej mrocznej, zawierającej metalowe konstrukcje. Jaki typ wybierzesz? To zależy od Twojego podejścia, gustu i poczucia, w jakim miejscu lepiej się zrelaksujesz. Każdy z nas w końcu jest inny i potrzebuje innej przestrzeni do regeneracji.

Kolejny typ łóżka, który podbija serca urządzających wnętrza to łóżko z pikowanym zagłówkiem aranżowane w zróżnicowany sposób. Łóżka tego typu zwykle posiadają proste stelaże, solidny, dobierany osobno, indywidualnie materac i właśnie dostosowany do całości aranżacji sypialni zagłówek. Pikowane zagłówki cieszą się największym zainteresowaniem. Często projektanci stosują pikowanie na całej ścianie od góry do dołu w miejscu, gdzie stoi łóżko. Takie rozwiązanie pozwala jasno wyznaczyć i oddzielić daną przestrzeń od pozostałych części sypialni, jaką może być mała garderoba, kącik z TV czy biblioteczka. Zagłówki wyglądają świetnie, są nowoczesne, przytulne i modne. Wiele z nich spełnia też dodatkowo funkcję wygłuszającą, co całkiem dobrze sprawdza się w blokach w starym budownictwie, w których ściany niestety bywają niezwykle cienkie. Pluszowe lub materiałowe zagłówki nie są jednak polecane osobom posiadającym mocną alergię na kurz, gdyż nawet pomimo częstego i solidnego sprzątania, nie będziemy w stanie poradzić sobie z ich doczyszczeniem aż tak dokładnie, jak tego potrzebujemy, by alergia nam nie doskwierała. Jeśli jesteś alergikiem – postaw na proste łóżko z materacem lateksowym. Taki materac nie zbiera kurzu i jest bezwzględny jeśli chodzi o roztocza – nie rozwijają się na nim. Jeśli koniecznie chcesz mieć jednak zagłówek – wybierz taki powlekany skórą, lub ekoskórą, które łatwiej utrzymać w czystości.

Sypialnia to nasz azyl, zatem zadbaj też o stylowe, klimatyczne dodatki, które dodatkowo udekorują wnętrze. Mogą to być zasłony zaciemniające, które nie dość, że spełnią swoją funkcję nieprzepuszczania światła, by sen był bardziej wydajny, to jeszcze dodadzą przytulnego charakteru, ocieplą wnętrze.

Masz już swoją wizję? Wiesz jaka będzie Twoja aranżacja wnętrz sypialnia? Nie zwlekaj- zaplanuj remont i działaj!

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.